Wersje językowe
pytania? zadzwoń!
Producenci

WINNICA KINDLER

Winnica Kindler znajduje się w Uniejowicach, na Pogórzu Kaczawskim, u stóp Zamku Grodziec, około 100 km na zachód od Wrocławia. Obecnie uprawiane są tam 4 szczepy: Chardonnay, Pinot Noir, Riesling i Solaris.

Pomysł na założenie winnicy powstał w 2012 r., kiedy posadzone zostały pierwsze szczepy winorośli. Dziś winnica liczy blisko 0,8 ha, a w najbliższym czasie planowane są następne nasadzenia. Wina z winnicy zdobywają wyróżnienia – złoty medal w międzynarodowym konkursie Galicia Vitis 2017 (Solaris 2016).

Dla odwiedzających winnicę miłośników wina wzniesiona została stylowo urządzona wiata do degustacji. Z Winnicy Kindler warto udać się do oddalonego o niecałe 10 km Zamku Grodziec, turniejowej rezydencji legnickich Piastów. W przeciwnym kierunku do Zamku, również w odległości 10 km, znajduje się Złotoryja, najstarsze miasto w Polsce. Co roku w maju organizowane są tam mistrzostwa Polski w płukaniu złota. Ponadto znajduje się tam kilka ciekawych miejsc, jak choćby Baszta Kowalska, z panoramą na miasto, Kopalnia Złota Aurelia, podziemna atrakcja w Złotoryi, a także Muzeum Złota.

Winnica Kindler

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium